بست بلتا چیست؟

 

با گسترش کاربرد وسایل الکترونیکی همچون لپتاپ‌ها و موبایل و تبلت و لوازم جانبی آن‌ها نیاز به یک وسیله جانبی ثانویه جهت مهار، بسته بندی و نظم بخشی و مرتب کردن و جمع کردن سیم این وسایل به شدت احساس می‌شود. لذا با تفکر بر این موضوع ایده‌ی ساخت و طراحی محصولی جهت حل این مسئله به ذهن رسید و با ساخت وسیله‌ای به نام کلی سیم بست سعی شد راه حلی را برای این مشکل ارئه کرد.

سیم بست کمربندی وسیله‌ای است از جنس چسب‌های نرم و زبر خیاطی (به اصطلاح رایج تر چسب های نر و مادگی) مطابق با تصویر که برای نظم بخشی و جمع کردن سیم و کابل دستگاه‌های مختلف الکترونیکی و دسته بندی اشیاء و اتصال چند قطعه به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع از این سیم بست می‌توان برای دسته بندی کلیه اشیاء پیرامون به منظور نظم بخشی بهتر استفاده نمود.

در این طرح لایه‌های زبر و نرم ماده اولیه طبق طراحی و اندازه‌های مشخص به یکدیگر متصل می‌شوند و به صورت یک کمربند در موارد مصرف خود قابل استفاده است.

زمینه های مورد استفاده از این ایده بسیار وسیع است از جمله:

1- مرتب سازی سیم های وسایل الکترونیکی مثل لپ تاپ، سیم شارژر موبایل، تبلت، دوربین عکاسی و لوازم جانبی آن ها مثل انواع هندزفری ، سیم های پشت کیس کامپیوتر و سیم موس و کیبورد و غیره

2-جمع کردن سیم تمامی ابزارهای برقی مثل دریل ها و غیره

3- نظم دهی به سیم انواع  وسایل خانگی برقی مثل تلویزیون، یخچال و غیره

4- دسته بندی سیم های شبکه برق کشی خودرو و سایر وسایل نقلیه زمینی و هوایی و غیره

5- دسته بندی سیم‌های انواع شبکه های برق کشی

6- دسته بندی چیزهای مختلف مثل قاشق و چنگال در آشپزخانه

7- صد ها کار برد متنوع دیگر

 

تفاوت بست Belta tipA  و Belta tipB و Belta tipC چیست؟

وجود حلقه فلزی در این بست‌ها شرایط را برای مهار بهتر فراهم می‌کند. همچنین در مدل Belta-A چسب‌های زبر و نرم در یک طرف تسمه پارچه‌ای دوخته شده است. این ویژگی قابلیت تنظیم میزان کشش بست را در هنگام استفاده فراهم می‌کند.

در مدل belta tipB  جدایش سریع بست از روی کابل یا شیء مورد نظر امکان‌پذیر است. علاوه بر این می‌توان با اتصال بست بروی قسمتی از کابل، مشابه بست کابل شارژر لپتاپ، از گم شدن بست در هنگام باز شدن جلوگیری کرد.

در مدل Belta tipC  حلقه‌ی فلزی ندارد و قابل استفاده برای مهار کابل‌هایی است که در شرایطی قرار دارند که امکان استفاده از حلقه‌ی فلزی وجود ندارد.  

 

 

 مدل‌های مختلف بست Belta

ردیف

مدل

سایز

قطر پوشش دهی

1

Belta_150_A

150cm

 

2

Belta_225_A

225cm

 

3

Belta_245_A

245cm

 

4

Belta_300_A

300cm

 

5

Belta_600_A

600cm

 

6

Belta_170_B

170cm

 

7

Belta_190_B

190cm

 

8

Belta_270_B

270cm

 

9

Belta_370_B

370cm

 

10

Belta_190_C

190cm

 

 

آخرین محصولات