صدای تجربه: دکتر کلاوس روس از تجربیات خود در شرکت Brose میگوید

 

ساخت قطعات برای برخی از شناخته شده ترین شرکت‌های خودروسازی جهان کار ساده‌ای نیست، به خصوص زمانی که تغییرات سریعتر از همیشه اتفاق می افتد. دکتر کلاوس روس توضیح می‌دهد که چگونه Brose جلوتر از منحنی‌ها می‌ماند.

در هر کجای دنیا که شخصی در یا پنجره وسیله نقلیه را باز کند، صندلی ماشین را تنظیم کند یا تهویه مطبوع را روشن کند، فناوری Brose در پشت صحنه کار می‌کند.

محصولات ما از جمله سیستم‌های درب و ماژول‌های فن خنک کننده، اگرچه معمولاً برای راننده قابل مشاهده نیست، اما راحتی، ایمنی و کارایی بیشتری را برای خودروهای تولید شده توسط بیش از 80 سازنده در سراسر جهان فراهم می‌کند. نیمی از وسایل نقلیه جدید در سراسر جهان دارای حداقل یک محصول Brose هستند.

جلوتر ماندن از منحنی، و ادامه ارائه در سطحی که انجام می دهیم، یک چالش مداوم است. رقابت در بخش‌ها و محیط کسب‌وکار ما سخت‌تر می‌شود. با شروع فرآیندهای تولید ما باید هر کاری را که می‌توانیم برای افزایش کارایی و کاهش ضایعات انجام دهیم .

ما به‌عنوان چهارمین تامین‌کننده بزرگ خودرو در جهان، حدود 25000 نفر را در 65 سایت در اروپا، آفریقا، ایالات متحده و آسیا استخدام می‌کنیم. با این حال، سیستم‌ها و فرآیندهایی که ما را تا اینجا رسانده‌اند، از برنامه‌های رشد ما پشتیبانی نمی‌کنند یا با سرعت و انعطاف‌پذیری که مشتریان ما شایسته آن هستند، نیستند. با افزایش فناوری‌های 5G و اینترنت اشیاء (IoT)، زمان آن فرارسیده است که از همه چیزهایی که چابکی دیجیتالی می‌توانند امکان‌پذیر کنند، به‌ویژه برای اطمینان از ثبات و پایداری در 43 کارخانه تولیدی ما، استفاده کنیم.

در حالی که ما سیستم‌هایی برای برنامه‌ریزی لجستیک و زمان‌بندی تولید، به‌علاوه سیستم‌های کنترل نظارتی و جمع‌آوری داده‌ها (SCADA) برای سفارش داریم. پردازش، نحوه طراحی و مدیریت عملیات بسیار متفاوت است. برخی از این عملیات، در واقع، هنوز به فرآیندهای دستی و مبتنی بر کاغذ متکی هستند.

به عنوان مثال، اپراتورها در ایستگاه های کاری به اسناد قابل توجهی نیاز دارند تا به طور مؤثر و دقیق قطعه‌ای را برای مشتریان خود تولید کنند. این اسناد شامل دستورالعمل‌های دقیق برای مونتاژ محصولات به روش صحیح، برگه‌های بررسی برای تنظیم پارامترهای تجهیزات، برگه‌های ارزیابی برای بازرسی کیفیت و موارد دیگر است. در واقع، یک اپراتور ممکن است برای پردازش یک کار به 16 سند مختلف نیاز داشته باشد. در حالی که ما سال‌ها در این راه موفق بوده‌ایم، این فرآیندها پایدار نیستند، به خصوص در صنعتی که هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. برای مشتریان معمول است که در لحظه شروع تولید صبحگاهی، تغییراتی در آخرین لحظه ایجاد کنند. این اتفاق ممکن است به مجموعه‌ای کاملاً جدید از سفارشات تولید نیاز داشته باشد. در نتیجه، راه اندازی ساده یک خط تولید برای یک سفارش می‌تواند یک تلاش بسیار پیچیده باشد. ماهیت پراکنده کار ما نیز پیچیدگی‌هایی را اضافه می‌کند. به عنوان مثال، ما در کارخانه های خود در آلمان، جمهوری چک و چین در حال تولید یک قطعه برای یک خودروساز جهانی هستیم. استانداردسازی و بهینه‌سازی در سه کشور مختلف با سه مجموعه مقررات مختلف چالش برانگیز است.

ما باید موقعیت خود را برای استقبال از آینده‌ای جدید قرار دهیم. برای حفظ موقعیت خود به عنوان یک تامین کننده برتر در بازار خودرو، ما نیاز به دید و کنترل بیشتری بر فرآیندهای خود، در هر جا که تولیدی اتفاق می‌افتد، داریم. ما باید موقعیت خود را برای پذیرفتن آینده‌ای جدید قرار دهیم. بنابراین، ما در حال پیاده‌سازی یک پلتفرم نرم‌افزاری جدید هستیم که نقاط عملیات ما را به هم متصل می‌کند، فرآیندهای ما را استاندارد می‌کند و همه سایت‌هایمان را همسو می‌کند.

ما چالش ها را می‌شناسیم. استانداردسازی فرآیندها در کشورهایی با فرهنگ‌ها و الزامات نظارتی متفاوت کار ساده‌ای نیست، اما کنترل‌های دیجیتال و خودکار که آن تغییرات را شناسایی و تنظیم می‌کنند، کار را ساده‌تر می‌کنند. آمادگی و آموزش نیز ضروری است. ما متعهد هستیم که از همان ابتدا همه بازیگران را درگیر کنیم تا به اطمینان از خرید و پذیرش کمک کنیم.

ما با اجرای آزمایشی در کارخانه‌های جمهوری چک، چین، آلمان و ایالات متحده شروع می‌کنیم. این سایت‌ها در ابتدا کنترل تولید را استاندارد خواهند کرد. هنگامی که این کار به خوبی پیش رفت، ما به دنبال این هستیم که هر دو هفته یکبار راه را به یک کارخانه جدید باز کنیم.

مزایایی که امیدواریم به دست آوریم بسیار زیاد است. دسترسی به تمام اطلاعات از طریق یک پلتفرم مجازی به ما یک دید جهانی می دهد و کار دستی را حذف می‌کند. تغییرات در یک خط با لمس یک دکمه انجام می‌شود. ما انتظار داریم زمان صرف شده برای راه اندازی دوره‌های تولید را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

دسترسی به داده‌های تولید بیشتر به ما این امکان را می‌دهد تا نسبت به نیازهای مشتری سریع‌تر واکنش نشان دهیم و بهبود مستمر را تمرین کنیم. مشاهده و کنترل داده‌های بلادرنگ همچنین به ما امکان می‌دهد تا عیوب ماشین‌ها را قبل از وقوع پیش‌بینی کنیم، زمان خرابی و ضایعات را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم . این امر گامی حیاتی در دستیابی به اهداف پایداری ماست.

در نهایت، ما امیدواریم که مجازی‌سازی عملیات تولید، به ما در موفقیت در پس زمینه کمک کند، و به واحدهای مجازی اجازه می‌دهد تا درک سریع و تصمیم‌گیری و اجرای سریع برنامه‌های در حال تغییر را فراهم کنند. در حالی که چالش‌ها به ناچار به وجود می‌آیند، من در مورد معنای این موضوع برای Brose هیجان‌زده هستم. همه‌گیری کرونا، 12 ماه گذشته را دشوار کرده است، اما این فناوری‌های جدید مرا نسبت به آینده خوشبین می‌کند.

 منبع 

ترجمه: طراحی مهندسی هدا 

 

آشنایی بیشتر با دکتر کلاس روس