استراتژی‌های افزایش فروش محصول

نقش مهندسی در افزایش فروش محصولات

شرکت شما از چه استراتژی‌هایی برای افزایش فروش محصول و سودآوری استفاده می‌کند؟ آیا مهندسی نقشی در این استراتژی‌ها دارد؟ اگر نه، باید نقش آن را پررنگ‌تر کرد. شرکت‌ها برای افزایش سودآوری، سعی می‌کنند تا مشتری را با محصولات عالی خود جذب کنند و متاسفانه تولید یک محصول عالی کار ساده‌ای نیست. رقابت جهانی این کار را سخت‌تر می‌کند. برای پیروزی در این رقابت، محصول باید نوآورانه، باکیفیت و با قیمتی رقابتی عرضه شود، بدون اینکه بر حاشیه سود تاثیر منفی بگذارد. ایجاد تعادل بین این الزامات یکی از چالش‌های تولید محصول است، به علاوه شرکت‌ها باید همزمان برای شکست دادن رقبا تلاش کنند. اقتصاد نامطمئن نیز کار را سخت‌تر می‌کند.

مهندسی و ابزار مناسب، کلید دستیابی به این اهداف است. باید توجه داشت که با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای قدیمی کاربردی ندارند. امروزه مهندسان به ابزاری نیاز دارند که بتواند با پیشرفت تکنولوژی همگام باشد، انتظارات مشتری را برآورده سازد و بتواند پیچیدگی‌های ساخت محصول را مدیریت کند. اگر احساس می‌کنید ابزارهای شما این ویژگی‌ها را ندارند، زمان تعویض آنها فرا رسیده است.

در ادامه یک نمونه موفق از تغییر ابزار CAD را بررسی می‌کنیم. این شیوه‌ها در جهت کمک به شرکت‌ها برای دستیابی به بازگشت سرمایه مثبت در سریعترین زمان ممکن است.

مزایای 3D CAD

ابزار دوبعدی علاوه بر سادگی مزایای زیادی داشت، اما استفاده از مدل‌سازی سه‌بعدی یا 3D CAD می‌تواند قابلیت‌های جدیدی در اختیار شما بگذارد.

 

  • شناسایی سریع مشکلات با بررسی تداخل‌ها
  • بهبود عملکرد و شناسایی مشکلات کیفی با انجام تست‌های مجازی
  • ارزیابی طراحی‌های بیشتر برای رسیدن به راه‌حلی نوآورانه
  • انعطاف بیشتر برای کشف گزینه‌های طراحی که منجر به نوآوری بیشتر می‌شود

 

این ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا محصولات بهتری را به بازار عرضه کنید و انتظارات مشتری را برآورده سازید. به علاوه با تشخیص زودهنگام مشکلات، می‌توانید زمان صرف شده برای تعمیر محصولات را به حداقل برسانید. این چرخه توسعه نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا زودتر وارد بازار شوید. انعطاف پذیری بالا برای کشف ایده‌های طراحی بیشتر در حداقل زمان می‌تواند منجر به نوآوری‌های بزرگ و افزایش فروش محصول شود.

مزایای مدل‌سازی‌های سه‌بعدی در محرک‌های سرمایه گذاری

تفسیر نقشه‌های دوبعدی به مهارت‌های تخصصی نیاز دارد، اما مدل سه‌بعدی ویزگی‌های جدیدی دارد که تجسم محصول را ساده‌تر می‌کند. در نتیجه کارکنان غیرفنی، تامین کنندگان، فروشنده‌ها و حتی مشتریان می‌توانند به راحتی نقشه را تفسیر کنند.

نمودار سنجش میزان موفقیت شرکت‌هایی که از ابزار سه بعدی استفاده کردند:

این نمودار با بررسی اطلاعات سال‌های 2016 و 2020 به بررسی میزان موفقیت شرکت‌هایی که ابزار سه‌بعدی را جایگزین دوبعدی کرده‌اند، پرداخته‌است. این محرک‌ها نشان‌دهنده قابلیت‌های بیشتر مدل‌سازی‌های سه‌بعدی هستند. در سال‌های اخیر این محرک‌ها در بخش نوآوری محصولات جدید ثابت مانده‌اند که نشان‌دهنده فضای رقابتی بازار جهانی در این سال‌ها می‌باشد. صرفا ورود به بازار نشانه موفقیت محصول نیست. حساسیت بالای بودجه ممکن است نشان‌دهنده عدم ثبات اقتصادی باشد. شرکت‌ها باید سعی کنند تا محدودیت‌های بودجه را متعادل‌تر کنند تا به سودآوری دست یابند، البته این امر نباید روی توانایی‌های شرکت برای تولید محصولات بهتر و سودآورتر تاثیر منفی بگذارد. در واقع فروش بیشتر محصولات می‌تواند هزینه‌های خرید تکنولوژی جدید را جبران کند.

 

ترجمه: طراحی مهندسی هدا

 

منبع