طراحی محصول

 

طراحی محصول مجموعه‌ای از فرآیند‌های استراتژیک از ایده‌پردازی تا تجاری‌سازی می‌باشد. در یک رویکرد سیستماتیک طراحان محصول ایده‌ها را ارزیابی کرده و آن را به یک محصول تجاری جهت ورود به بازار تبدیل می‌نمایند.

طراحان تیم ما با به کارگیری علوم مختلف همچون زیباشناسی، مهندسی، علم مواد و... طرحی خلاقانه و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهند.

فرآیند طراحی محصول:

 1-  تعریف پروژه و تحقیق

 

 

جهت دستیابی به فروشی موفقیت آمیز از یک محصول لازم است بر روی نیاز مشتریان و بازار هدف تحقیقات دقیقی همچون آنالیز محصولات مشابه به عمل آید. اطلاعات به دست آمده از این تحقیقات ملاکی برای ایده پردازی و طراحی محصول می‌گردد.

 

 

2- ایده‌پردازی

 

به‌منظور ایده‌پردازی از روش‌های مختلفی همچون همفکری به صورت طوفان فکری، طراحی مفهومی اولیه، بررسی ویژگی‌های کاربردی محصول و... استفاده می‌شود.

 

 

3- توسعه ایده و طراحی صنعتی

 

هنگاهی که ویژگی‌های نهایی محصول مشخص شدند، مهندسان طراح با استفاده از نرم افزارهای طراحی مهندسی همچون سالیدورک، محصول را به همراه تمام جزییات مدلسازی کرده  و فاکتورهایی مانند متریال، روش تولید و مونتاژ مشخص می گردند.

 

4- نمونه سازی و پرتوتایپینگ

 

نمونه سازی کردن امکان بررسی هرچه واقعی‌تر مکانیزم، فرم، و تمامیت محصول را فراهم می‌آورد، پس از نمونه‌سازی تغییرات نهایی محصول اعمال گردیده و ازین طریق موجب کاهش هزینه‌ها در تولیدات انبوه می‌شود.

 

5- تولید

 

در این مرحله اطلاعات مورد نیاز جهت تولید محصول از قبیل فایل‌های طراحی، نقشه‌کشی، داکیومنت‌های فنی و... تهیه می‌شود.


نظراتـــــ