خدمات ورقکاری

 

ورقکاری فرآیند تولید قطعات از ورق فلزی به روش پانچ، برش لیزر، برش واترجت و... می باشد. با استفاده از ورقکاری هزینه‌های تولید بصورت کاملا محسوس کاهش می‌یابد. شرکت توسعه دانش هوادریای آسیا آماده پذیرش خدمات زیر در حوزه ورقکاری می‌باشد.

 

برش لیزر

 

 

استفاده از برش لیزر در صنایع فلزی و ورق‌کاری، همزمان با کیفیت و دقت در تولید قطعات ظریف، سرعت بالایی در کارهای پر تیراژ دارد. از لیزر برای برش انواع مختلف ورق‌های فلزی مانند استیل، آهن، آلومینیوم، مس، برنج و... می‌توان استفاده نمود.

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از مدرن‌ترین و دقیق‌ترین دستگاه برش لیزر موجود در کشور می‌باشد. در این دستگاه که بیشتر در لیزر برش فلزات استفاده می‌شوند دقتی با تلورانس کمتر از ۲۰ میکرون حاصل می‌شود.

 

 ابعاد و ضخامت برش لیزر فلزات


 

پانچ

 

 

پانچ یکی از فرآیندهای برش فلزات می‌باشد که در آن با استفاده از یک پرس به ابزاری به نام پانچ نیرو وارد می‌شود تا با برش دادن قطعه در آن حفره ای را ایجاد کند. انتخاب حفره‌ای که باید ایجاد شود می‌تواند به‌سادگی یک شکل دایره‌ای یا مستطیلی شکل و یا شکل‌های خاصی باشد که از پیش طراحی شده‌اند. قالب‌های موجود جهت پانچ به شرح زیر می‌باشند:

 

 

 

 

 

خمکاری

 

 

پس از برش خوردن قطعات ورقکاری توسط دستگاه برش فلزات، در صورت نیاز قطعات تولیدی تحت عملیات خمکاری قرار می‌گیرند.

خمش ورق، علاوه‌بر آنکه براي ايجاد شکل هندسي مناسب در قطعه استفاده مي‌شود، به‌منظور افزايش مقاومت و سختي يک ورق فلزي، تغيير گشتاور اينرسي يک قطعه و نيز براي تأمين زيبايي ظاهري و حذف لبه‌هاي تيز يک کار نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 

 

 

واترجت

 

 

واترجت کار برش مواد را با فشار زیاد آب انجام می دهد و برای هر ماده ای را با هر ضریب سختی و با هر ضخامتی قابل استفاده می باشد. هم چنین برخی مواد که دراثر حرارت دود سمی تولید میکنند را با این روش میتوان برش داد, چون ماهیت این برش سرد است.

 

 

 

 

وایرکات

 

 

فرآیند برشکاری به‌وسیله جرقه‌های متناوب و کنترل شده‌ای است که بین الکترود یعنی سیم و قطعه کار، زده می‌شود. و قابلیت برش مواد با هر ضریب سختی را با دقتی در حد میکرون دارد و در صنایع خاص به کارمی‌رود.

 

 

 

 

 

 


نظراتـــــ