خدمات رنگ و چاپ صنعتی

 

برای پوشش دادن و محافظت از سطوح فلزی می توان هم از رنگ پودری و هم از رنگ مایع استفاده کرد، تفاوت این دو نوع رنگ در عامل حلال است، رنگ‌های مایع بر خلاف رنگ های پودری دارای عامل حلال هستند. در حال حاضر استفاده از رنگ‌های کوره‎ای به محبوب‌ترین تکنیک رنگ بخشی به سطوح فلزی در آمده است.

 

رنگ پودری الکترواستاتیک

 

 

ذرات پودری به وسیله تفنگی الکترواستاتیک به سطح بیرونی فلز شلیک می شود، سپس قطعه داخل کوره ای حرارتی قرار میگیرد و حرارت باعث میشود ذرات پودری رنگ به هم بچسبند و نتیجه ای آن سطحی سخت و یکپارچه باشد. رنگِ کوره ای پودری بهترین گزینه برای رنگ آمیزی در صنایع فلزی به شمار می‌رود.

  

 

 

چاپ صنعتی

 

تامپو

چاپ تامپو ساده ترین و ارزان ترین روش چاپ بر روی سطح انواع مواد می باشد. که به وسیله یک پد سیلیکونی عملیات چاپ را انجام می‌دهد. از آن جهت دارای اهمیت است که به وسیله آن می‌توان بر روی کلیه سطوح از جنس ها و اشکال مختلف مانند سطح صاف، منحنی، گرد، محدب و حتی سطوح کروی شکل عمل چاپ را انجام داد.

 

چاپ فلت بد یا چاپ یووی

 

 

شیوه ای از چاپ است که ‏در آن بر روی سطوح تختِ انواع متریال مانند شیشه ، چوب ، پلکسی ، فلزات ، سنگ و... به طور مستقیم عمل چاپ انجام می شود. ‏ در این نوع چاپ از جوهر ‏UV‏ استفاده می شود که ماندگاری بالایی در برابر نور خورشید دارد؛ در ‏نتیجه نقوش و طرح های این نوع چاپ در فضای خارجی ، ماندگاری و دوام زیادی دارد. همین امر این نوع ‏چاپ را مناسب برای استقرار در فضای بیرونی می کند.

 

حکاکی صنعتی

 

 

 

حکاکی لیزری بر روی همه فلزات به ویژه استیل ، آلومینیوم ، فلزات آبکاری شده ، رنگ شده ، آنادایز شده و حتی برخی غیر فلزات تیره رنگ امکان پذیر است. حکاکی لیزری نسبت به سایر روش‌های حک بر روی فلز، ماندگارتر است. دقت بسیار بالای دستگاه های حک لیزری این امکان را فراهم می کند که نقوش بسیار ظریف و کوچک نیز پس از حک روی فلز به اندازه کافی خوانا و واضح باشند.


نظراتـــــ