ورقکاری

ورقکاری فرآیند تولید قطعات از ورق فلزی به روش پانچ، برش لیزر، برش واترجت و... می باشد. با استفاده از ورقکاری هزینه‌های تولید بصورت کاملا محسوس کاهش می‌یابد. شرکت توسعه دانش هوادریای آسیا آماده پذیرش خدمات زیر در حوزه ورقکاری می‌باشد.

 

برش لیزری:

استفاده از برش لیزر در صنایع فلزی و ورق‌کاری، همزمان با کیفیت و دقت در تولید قطعات ظریف، سرعت بالایی در کارهای پرتیراژ دارد. از لیزر برای برش انواع مختلف ورق‌های فلزی مانند استیل، آهن، آلومینیوم، مس، برنج و... می‌توان استفاده نمود.

دستگاه برش لیزر فایبر یکی از مدرن‌ترین و دقیق‌ترین دستگاه برش لیزر موجود در کشور می‌باشد. با استفاده از این دستگاه دقتی با تلورانس کمتر از ۲۰ میکرون حاصل می‌شود.

 

ابعاد و ضخامت برش لیزر:

ضخامت و ابعاد برش فلزات مختلف به شرح زیر است:

پانچ:

پانچ یکی از فرآیندهای برش سرد فلزات می‌باشد که در آن با استفاده از یک پرس به ابزاری به نام پانچ نیرو وارد می‌شود تا با برش دادن قطعه در آن حفره‌ای را ایجاد کند. انتخاب حفره‌ای که باید ایجاد شود می‌تواند به‌سادگی یک شکل دایره‌ای یا مستطیلی شکل و یا شکل‌های خاصی باشد که از پیش طراحی شده‌اند. قالب‌های موجود در مجموعه ما جهت پانچ به شرح زیر می‌باشند:

 

خمکاری با دستگاه‌های پیشرفته خم CNC:

پس از برش قطعات ورقکاری، در صورت نیاز قطعات تولیدی تحت عملیات خمکاری قرار می‌گیرند. خمش ورق، علاوه‌بر آنکه براي ايجاد شکل هندسي مناسب در قطعه استفاده مي‌شود، به‌منظور افزايش مقاومت و سختي يک ورق فلزي، تغيير گشتاور اينرسي يک قطعه و نيز براي تأمين زيبايي ظاهري و حذف لبه‌هاي تيز يک کار نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.