پوشش صنعتی

جهت جلوگیری از خوردگی، زنگ زدن و از بین رفتن فلزات، از یک لایه مقاوم جهت پوشش تجهیزات فلزی استفاده می‌شود. ابتدایی‌ترین ماده برای پوشش فلزات استفاده از رنگ بوده و هست اما این تنها راه حل نیست. استفاده از فلزات و آلیاژهایی که خود در برابر آب و هوا مقاوم هستند روشی رایج و معلوم در صنعت است.

خدمات پوشش‌دهی شامل : گالوانیزه، نیکل کروم، کروماته، هارد کروم، قلع و... می‌باشد.

کروماته آلومینیوم:

كروماته زرد آلومينيوم يكي از فرايندهاي پركاربرد بر روي آلومينيوم است كه ضمن حفظ هدايت الكتريكي باعث جلوگيري از خوردگي آلومينيوم مي گردد همچنين بعنوان زير كار رنگ بمنظور افزايش چسبندگي رنگ كاربرد فراواني داشته و باعث بالاتر رفتن عمر سطح آلومينيوم نيز می‌گردد. شرکت توسعه دانش هوادریای آسیا تجهیزات جهت آبکاری آلومینیوم را در اختیار داشته و آماده پذیرش خدمات در این زمینه می‌باشد.

آنودایز آلومینیوم:

فرايند آنودايز بصورت معمولي يا سخت يكي از روشهاي محافظت از آلومينيوم است كه قطعات بصورت آندي در محلول‌های مختلف الكتروليز قرار گرفته تا پوشش محافظ طي زماني خاصي ايجاد گردد.

رنگ الکترواستاتیک:

برای پوشش دادن و محافظت از سطوح فلزی می توان هم از رنگ پودری و هم از رنگ مایع استفاده کرد، تفاوت این دو نوع رنگ در عامل حلال است، رنگ‌های مایع بر خلاف رنگ های پودری دارای عامل حلال هستند. در حال حاضر استفاده از رنگ‌های کوره‎ای به محبوب‌ترین تکنیک رنگ بخشی به سطوح فلزی در آمده است.

ذرات پودری به وسیله تفنگی الکترواستاتیک به سطح بیرونی فلز شلیک می شود، سپس قطعه داخل کوره ای حرارتی قرار میگیرد و حرارت باعث میشود ذرات پودری رنگ به هم بچسبند و نتیجه ای آن سطحی سخت و یکپارچه باشد. رنگِ کوره‌ای پودری بهترین گزینه برای رنگ آمیزی در صنایع فلزی به شمار می‌رود.

سایر خدمات:

سایر خدمات قابل ارائه در زمینه پوشش‌های صنعتی برای مشتریان محترم به شرح زیر می‌باشد:

  • آبکاری گالوانیزه
  • آیکاری مس
  • آبکاری قلع
  • آبکاری نیکل